Během prvního dne proběhla prohlídka historické části města Rumburk v rámci, které si studenti vybírali objekty pro svá následná měření. V dalších dnech byli studenti průběžně seznamováni s používanou technikou, jejím správným nastavením a postupy vlastních měření.
Důraz byl kladen také na případná omezení a možnosti využití jednotlivých technologií v praxi. Studenti následně ve dvojicích samostatně pořizovali a zpracovávali jednotlivé jimi vybrané modely či stavby. V případě fotogrammetrické rekonstrukce byla využívána digitální obrazová korelace, která umožňuje automatické referencování a následnou prostorovou rekonstrukci objektů či staveb. Pro tvorbu a zpracování jednotlivých fotogrammetrickým modelů byl využit program Agisoft PhotoScan spolu s jeho kalibračním doplňkem Agisoft Lens.
V druhém bloku byli studenti seznámeni se statickým laserem FARO scan a programem FARO Scene, ve kterém následně zpracovávali generovaná mračna bodů. Jelikož jsou obě využívané metody značně náročné na výpočetní výkon, byli studentům zajištěn přístup na výpočetní servery fakulty dopravní.
Po odborných přednáškách a vlastním zpracovávání jednotlivých měření byl kurz doplněn volnočasovými aktivitami pro všechny zúčastněné. V rámci odborných prací byla také zahájena spolupráce s firmou GEO – TOOLS, resp. Miloslavem Nechybou. V poslední části byl kurz završen exkurzí firmy Materialise, kde se mohli seznámit s různými technikami 3D tisku.
Níže jsou k porovnání reálné předlohy zpracovávaných objektů a výsledné 3D modely zpracované v programu Agisof Photoscan pořízeného z programu Cíl 3 projektu „Specializované centrum pro aplikovanou simulaci a vizualizaci“.