Úřední hodiny Magistrátu města Děčín včetně podatelny: pondělí 08:00 – 11:00 hodin; středa 14:00 – 17:00 hodin.     Po uvedených úředních hodinách  a před uvedenými úředními hodinami ve středu budou všechny budovy magistrátu uzavřeny.     Pro mimořádná podání (písemností) jsou na budovách umístěny schránky s nápisem „MIMOŘÁDNÁ PODÁNÍ“.
18.02.2020 - 14:38

Děčín upravil systém rozdělování dotací do sportu

Autor:

Rozpočet navýšený na 15 milionů korun rozdělí město Děčín na činnost klubů a spolků. Oproti minulosti byla také nastavena nová pravidla pro přerozdělování peněz do sportu. Kromě toho byl spuštěn nový webový portál o sportovních aktivitách ve městě.

 

Rozdělování dotací
Sportovní komise města pracovala v uplynulých měsících na dvou hlavních tématech. Prvním byla úprava I. dotačního typu dle modelu programu MŠMT Můj klub.
„Rozhodování nyní probíhá na základě dat, nově je možná i kontrola členských základen. Systém nabízí hodnocení využití investovaných prostředků a podklad pro případnou reakci. Rozdělování dotací klubům je nyní více transparentní,“ říká předseda sportovní komise Robert Landa. Podpora sportu v Děčíně je dlouhodobě směřována hlavně na činnost dětí a mládeže.
„Máme jasný přehled o počtu trénující mládeže v našem městě a do budoucna i uvidíme, jak se klubům mění počty dětí, což o nich může ledacos ukazovat. Jsem rád, že si samotné přerozdělování pochvalují i kluby, čehož si moc vážím,“ říká radní pro sport Jakub Houška.
Rada města na svém úterním jednání schválila rozdělení částky 12 535 172 korun, které jsou určené výhradně na činnost spolků a mediální sporty. Návrh budou ještě 20. února projednávat zastupitelé města. Další peníze z rozpočtu získají ještě oddíly na pořádání sportovních akcí a volnočasové aktivity. Jejich rozdělení se připravuje.

Nový web pro sportovce

 

https://www.decinsportuje.cz/


Druhým tématem práce sportovní komise bylo vytvoření jednotného prostoru pro výraznější prezentaci klubů a sportovních aktivit ve městě. Město proto vytvořilo nový web www.decinsportuje.cz, kde mohou lidé sledovat podrobně sportovní dění ve městě. Web byl spuštěný v pátek 14. února.
„Novým webem můžeme přitáhnout více dětí ke sportování, což je pro moji práci ohromná motivace. Jsme jedno z mála měst, které má právě takový web,“ dodává Jakub Houška.
Na webu lidé najdou nepřeberné množství informací a možností, jak začít sportovat nebo trávit volný čas v našem městě. Nechybí zde kompletní seznam sportovních klubů, které si můžete filtrovat dle městské části, druhu sportu nebo věkové skupiny. Snadno tak vyhledáte ten pravý klub či sport, který vás v Děčíně zajímá. Na webu je i seznam dětských hřišť, sportovišť či sportovních akcí. Sportovní akce navíc můžete filtrovat podle druhu sportu.

 

 

Počet zobrazení: 472 Naposledy změněno: 26.03.2020 - 11:06
Zpravodaj č. 1/2020
Zpravodaj č. 2/2020
Zpravodaj č. 3/2020
Zpravodaj č. 4/2020
Zpravodaj č. 5/2020
Zpravodaj č. 6/2020

Back to top