Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Odborníci na smart technologie Ústeckého kraje se zúčastnili studijní cesty

Napsal(a)  | Rubrika: Zprávy z radnice

Ústecký kraj a Inovační centrum Ústeckého kraje vyslalo na studijní cestu skupinu odborníků do španělské Barcelony zaměřenou na Smart City. Studijní cesty se zúčastnil také uvolněný radní Ondřej Smíšek, který je členem komise pro smart region Ústeckého kraje. Skupina se zúčastnila prezentace Digitálního města, komentované prohlídky hlavních realizovaných projektů, veletrhu Barcelona Smart City Expo World Congress.

„Bylo velmi zajímavé vidět, kam až je možné dojít v inovacích zaváděných ve městech. Technologie Smart City zpříjemňují a zkvalitňují život nejen obyvatelům, ale také návštěvníkům, a i když je jasné, že Děčín těžko můžeme srovnávat s Barcelónou. Bylo by skvělé, kdyby se podařilo aplikovat některé technologie u nás,“ řekl Ondřej Smíšek, uvolněný radní pro školství, sociální oblast a IT technologie – smart city. Skupina si prohlédla také inovační centrum a centrum profesního rozvoje. „Jsem rád, že mi Ústecký kraj umožnil se cesty zúčastnit. Práce na chytrých řešeních je v Děčíně na začátku, přesto se již našim předchůdcům podařilo některé Smart věci nastartovat. Budujeme metropolitní síť a jsme jedním z měst, která používají koncept Open Data“ doplnil Ondřej Smíšek.

 Přečtěno: 1056 krát Naposledy změněno pondělí, 26 listopad 2018 08:15

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz