Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Radní se zabývali podnětem občanů k rekonstrukci bývalé knihovny

Napsal(a)  | Rubrika: Zprávy z radnice
ilustrační foto ilustrační foto aleso

Na svém pravidelném jednání radní více než hodinu a čtvrt diskutovali o rekonstrukci bývalé knihovny pro potřeby výkonu přenesené působnosti v oblasti sociálně právní ochrany dětí na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Někteří občané se totiž na město obrátili s podnětem zachovat tyto prostory ve stávající podobě a najít pro ně přijatelnější využití.

Objekt knihovny je v tuto chvíli již šest let nevyužíván a město řeší akutní situaci nevyhovujících prostor pro citlivé agendy úřadu a snaží se tak vylepšit prostředí zejména pro občany, kteří potřebují projednat choulostivé rodinné problémy. Vedení města a příslušní úředníci ve spolupráci s architektem dlouhodobě zvažují, jak citlivě přistoupit k rekonstrukci prostor a jejich dočasnému uzpůsobení provozu sociálky. Jiné prázdné domy ve městě totiž není možné využít, protože nejsou v majetku města a jejich získání je nejen náročné a nejisté, a to dokonce v horizontu několika let, ale také finančně výrazně nákladnější, než úprava budovy knihovny. „Radní se shodli na tom, že záměr i nadále pokračuje. Přízemní prostor však je zamýšleno řešit tak, aby v případě jiného rozhodnutí v budoucnu bylo možné jej opět otevřít a využívat v odlišném režimu, než nyní radnice plánuje. Uskutečnění sanace vlhkého zdiva, výstavby toalet, bezbariérovosti a regenerace cenných prvků budovy pak bude objektu pouze ku prospěchu a umožní také rekonstrukci sálu v horním podlaží k využití občanům i zastupitelům,“ vysvětlil Jiří Anděl, náměstek primátorky.Přečtěno: 908 krát Naposledy změněno čtvrtek, 23 srpen 2018 10:11

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz