Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Radnice plánuje opravit bynovské sídliště. Jak bude sídliště v budoucnu vypadat, o tom by měla napovědět územní studie.

Napsal(a)  | Rubrika: Zprávy z radnice

Město chce nechat zpracovat studii veřejných prostranství v Bynově. Pracovat na ní budou architekti se studia re:architekti, kteří připravovali revitalizaci Podmokel. První věc, která v rámci příprav stude proběhne, je setkání s architekty přímo v terénu. To se uskuteční v neděli 12. listopadu ve 13 hodin. Sraz je na rohu ulic Kyjevská a Na Vyhlídce. 


 Přestože se Děčín pustí již do třetí obnovy sídliště, je to poprvé, kdy uspořádal otevřenou soutěž, jejímž jediným kritériem nebyla cena. Odborná porota hodnotila nabídky také dle referenčních projektů a složení týmu.
„My jsme samozřejmě jako jednu z referencí podali projekt na revitalizaci Podmokel,“ připomíná architekt Jiří Žid zakázku, kterou re:architekti před lety v Děčíně získali na základě architektonické soutěže. Na Podmoklech by měla začít stavební firma pracovat na jaře a re:architekti budou mít na stavbě autorský dozor.


Re:architekty nyní čeká někokolikaměsíční práce. První seznámení s bynovským sídlištěm mají již za sebou. První koncept územní studie by měli mít hotový během čtvrt roku. „Jde především o vyřešení prostorů mezi domy. Naším úkolem je pochopit, jak veřejný prostor v této části města funguje, jak by mohl místním sloužit lépe. Pochopit, jak jej užívají např. různé věkové skupiny, jaká chybí pěší propojení atd.,“ popisuje další z členů týmu architektů Jan Vlach co je jejich posláním při práci na územní studii.


Stejně jako jiná sídliště, tak i to v Bynově trápí velký nedostatek parkovacích míst. I to bude jedna z oblastí, na kterou se chtějí re:architekti zaměřit. Podle jejich slov je potřeba přehodnotit a přepracovat uspořádání veřejných prostranství. Ta totiž dnes fungují jinak, než jak byla před téměř 40 lety navržena. Typickým případem je například areál bývalé Dukly, který byl postaven jako centrum sídliště s obchody. Dnes je ale v žalostném stavu.


„Je zajímavé, jak jsou okolo domů opečovávané předzahrádky. Je tak vidět pozitivní vztah lidí k místu, kde žijí. Úžasné je i to, že se dá vyjít prakticky z kteréhokoliv domu a po chvilce být ve skvělých lesích okolo Bynova,“ přidává postřeh z bynovského sídliště Jan Vlach.
Do budoucí podoby sídliště budou moci promluvit i lidé žijící v Bynově. Architekti počítají s tím, že v rámci práce na územní studii uspořádají i setkání s veřejností. „Chceme v rámci sběru dat také vyrazit na procházku po sídlišti s místními. To máme v plánu v neděli 12. listopadu,“ dodává Jan Vlach. Radnice počítá také s tím, že využije dotazníky v městském zpravodaji nebo na webových stránkách. (av, deník)Přečtěno: 1456 krát
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online