Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Máte zajímavý nápad jak oživit nebo vylepšit místo, kde žijete? Podejte návrh, město ho zrealizuje.

Napsal(a)  | Rubrika: Zprávy z radnice

Již od 3. listopadu mohou lidé starší 15 let podávat návrhy na zajímavé projekty nebo akce. Zastupitelé totiž schválili participativní rozpočet ve výši 5 milionů korun. Nyní je čas přijít se zajímavým nápadem. Přesný postup a formulář pro podání projektu najdete na webu www.tvorimedecin.cz

 

Děčín se rozhodl část svého rozpočtu vyčlenit na zajímavé projekty občanů. Jak to v praxi funguje, si můžete přijít poslechnout do velkého sálu městské knihovny v pondělí 13. listopadu v 17 hodin. „Připravili jsme setkání s koordinátorkou projektu, odborníky na participativní rozpočet a občany, abychom přesně vysvětlili principy a postupy při podávání projektů,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Na setkání se zájemci dozvědí, jak přesně postupovat při podávání svého projektu, aby jejich nápad měl co největší šanci na úspěch. Podrobný postup k úspěšnému podání a přijetí projektu, a také další důležité informace naleznou zájemci na webových stránkách projektu Tvoříme Děčín. "Podání svého projektu je jen první krok k případnému úspěchu v podobě realizace. Lidé si totiž sami rozhodnou, co vlastně město nakonec vybuduje. Důležité jsou tedy přesné a podrobné informace pro ty, kteří chtějí svůj nápad prosadit. V případě potřeby je možné se obrátit na koordinátorku. Ta každému ráda poradí a zodpoví veškeré dotazy,“ doplnila primátorka. Termín zahájení podávání projektů je od 3. listopadu do 15. ledna, následovat bude posouzení realizovatelnosti projektů. V březnu pak budou moci občané o jednotlivých návrzích společně diskutovat, v dubnu proběhne hlasování a v květnu začnou realizace vybraných návrhů. Své dotazy můžete psát na emailovou adresu tvorimedecin@mmdecin.cz .

 Přečtěno: 1887 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz