Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

Lávka přes východní nádraží bude nová

Napsal(a)  | Rubrika: Zprávy z radnice
ilustrační foto ilustrační foto Děčínský deník

Lávka pro pěší, která vede přes kolejiště východního nádraží, bude nová. Díky dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury z programu na Křížení komunikací bude možné realizovat výstavbu nové lávky včetně demolice původní.


Lávka spojuje ulici Kamenická a 17. listopadu a umožňuje tak bezpečný přechod pěších a cyklistů. Stavba se skládá ze tří částí a její havarijní stav vyžaduje komplexní opravu. „Nechali jsme si provést studii o využívání této cesty a z výsledků vyplývá, že obzvláště v letních měsících touto trasou chodí značné množství občanů do práce a do školy,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Zachování lávky je v souladu se Strategickým plánem rozvoje města. „Tato stavba zapadá do našeho záměru budovat město bez bariér a přívětivé pro cyklisty,“ doplnila Marie Blažková. Dotace ve výši cca 31 mil. Kč pokryje 85% nákladů. Celkové náklady by měly být cca 37 mil. Kč. Práce by měly začít v říjnu letošního roku.Přečtěno: 827 krát
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online