Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

Změny při povolování kácení dřevin

Napsal(a)  | Rubrika: Životní prostředí
ilustrační foto ilustrační foto www.prahounakole.cz

V dubnu 2013 vydalo Ministerstvo životního prostředí ČR tiskovou zprávu o nově připravované vyhlášce o ochraně dřevin rostoucích mimo les a povolování jejich kácení.

Vzhledem k množícím se dotazům občanů na toto téma a vznikajícím mylným výkladům připravovaného předpisu odbor ŽP sděluje následující.

Zmiňovaná vyhláška je v současné době teprve ve fázi schvalování, tzn. není účinná a nelze se podle ní řídit. Do doby účinnosti nové vyhlášky (bude-li schválena) zůstávají v platnosti dosavadní právní předpisy, kdy povolení kácení podléhají veškeré stromy s obvody kmenů většími než 80 cm měřených ve výšce 130 cm nad zemí a souvislé plochy keřů přesahující výměru 40 m2 .

Nová vyhláška bude mimo jiné upravovat povolování kácení dřevin na soukromých zahradách. Pokud se bude jednat o dřevinu rostoucí na pozemku u rodinného nebo bytového domu, pozemek bude oplocen a nepřístupný veřejnosti a bude se nacházet v zastavěném území obce, nebudou muset vlastníci takových pozemků, resp. dřevin žádat o povolení ke kácení. Podmínkou ovšem bude, aby všechna tato kritéria byla splněna současně, v opačném případě bude pokácení dřeviny vyžadovat povolení, tak jako doposud.
O účinnosti vyhlášky a jak dále podle nového předpisu postupovat bude odbor životního prostředí občany včas informovat.Přečtěno: 2398 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz