Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Primátor jednal s Lesy ČR

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

I přes neustálý tlak vedení města se dlouhodobě nedařilo donutit Lesy ČR, aby dokončily těžbu poškozených stromů na problematickém svahu v Prostředním Žlebu. Až intervence ministra zemědělství pomohla vyřešit tuto nepříjemnou situaci.


„Lesy ČR nás nedávno informovaly o tom, že vyhlásily nové výběrové řízení a to v odlišném režimu, než byla předchozí neúspěšná výběrová řízení. Z výsledků výběrového řízení vyplývá, že by v závislosti na klimatických podmínkách měla být těžba dokončena do konce dubna letošního roku,“ řekl František Pelant, primátor města. Protože je současné době provedeno základní zajištění svahu a těžba je v tuto chvíli zastavena, rozhodl primátor města o ukončení nařízené evakuace. „Přesto, že jsme evakuaci ukončili, vyzývám občany ke zvýšené opatrnosti. O počátku nové těžby budeme informovat a s obyvateli přilehlých nemovitostí dohodneme podmínky omezení pobytu na nezbytně nutnou dobu,“ doplnil František Pelant.


V březnu 2013 v místě těžby zdravotně poškozených stromů došlo k pádu stromů a ohrožení bezpečnosti obyvatel žijících v těsné blízkosti lesa. Vedení města ihned vyhlásilo evakuaci osob žijících v blízkosti těžby a začalo intenzivně vyjednávat o zajištění svahu a dokončení těžby.Přečtěno: 1983 krát Naposledy změněno pondělí, 03 únor 2014 14:30

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz