Vytisknout tuto stránku

Primátor předal Cenu města a ocenil sportovce

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy
Primátor předal Cenu města a ocenil sportovce Princip - Pavel Panenka

Pondělí 16. prosince patřilo úspěšným sportovcům. Primátor města na děčínském zámku ocenil nejlepší malé i velké sportovce a udělil Cenu města. Tu stejně jako loni převzaly dvě významné osobnosti.


Tradičně se každý rok před Vánoci koná společenský večer primátora, na kterém vedení města ocení nejlepší sportovce a udělí Cenu města. Letos si finanční odměnu, diplom a kalendář odneslo celkem 20 sportovců, 10 trenérů a 1 sportovní tým nad 18 let. Za celoživotní činnost v oblasti sportu získal cenu Josef Slížek, lodní modelář, který se pravidelně se zúčastňuje mezinárodních soutěží. V letošním roce se stal mistrem České republiky v lodním modelářství. „Velice si vážím tvrdé práce všech sportovců, kterým se podařilo prosadit se na republikové nebo mezinárodní úrovni. Tento večer je naším malým poděkováním nejen samotným sportovcům, ale i jejich rodinám a trenérům, kteří vytvářejí zázemí a podmínky k dosažení výsledků na vysoké úrovni,“ řekl František Pelant, primátor města. Slavnostnímu večeru na děčínském zámku předcházel dopolední ceremoniál určený sportovcům do 18 let. Třicet dva jednotlivců do 18 let získalo poukázku na nákup sportovních potřeb, diplom a kalendář. Vedení města ocenilo také sedm sportovních kolektivů. Ty si odnesly poukaz v hodnotě 5 tisíc korun.
Večer nepatřil pouze sportovcům. Každoročně primátor uděluje i Cenu města významným občanům. Letos, stejně jako v loňském roce, udělil primátor dvě Ceny města, a to grafikovi a malíři Břetislavu Kmentovi a Slavomíru Bednářovi, dlouholetému basketbalistovi. Obě osobnosti převzaly diplom a peněžní odměnu ve výši 10 tisíc korun. Lidé na cenu nominovali 11 významných obyvatel města. Z jednotlivých návrhů vybrala nejlepší kandidáty komise, konečné slovo měli zastupitelé. „Nebylo jednoduché rozhodnout, kdo si ocenění nejvíce zaslouží,“ řekl Pavel Sinko, náměstek primátora a člen komise. Při posuzování jednotlivých návrhů byl hodnocen především přínos pro město, mimořádné zásluhy a popularita mezi obyvateli. Cenu města udělil primátor již popáté.Přečtěno: 2446 krát