Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Na hranicích s Německem budou hasiči nacvičovat

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy
ilustrační foto ilustrační foto www.hzscr.cz

 

V neděli 8. září se od 10 do 12 hodin na hranicích s Německem, nedaleko objektu „Gelobtbachmühle v obci Reinhardtsdorf-Schöna“, uskuteční společné cvičení českých a německých záchranářů. Akce se koná v rámci projektu „Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko-saském příhraničí“ mezi statutárním městem Děčín, městem Bad Schandau a obcí Reinhardtsdorf-Schöna. 


Scénář cvičení


V bezprostřední blízkosti objektu „Gelobtbachmühle“ přímo u hraničního potoka „Gelobtbach“ vypukl na německé straně požár. Ten se již rozšířil na území České republiky. Po příjezdu hasičů z obce Reinhardstdorf/Schöna požaduje velitel zásahu okamžitou podporu z České republiky. Německé zásahové síly zahájí boj s pozemním požárem. Poněvadž místo zásahu z české strany není přístupno po sjízdné cestě pro požární vozidla, využívá česká požárnická jednotka pro dosažení místa zásahu loď. Ta již bude spuštěna na vodu v Děčíně. Na místě zásahu využijí čeští příslušníci požárních sborů také německou zásahovou techniku (proudnice apod.) V průběhu protipožárního zásahu dojde ke zranění na noze jednoho z německých příslušníků požárního sboru (zlomenina holeně?), čeští záchranní asistenti na místě poskytnou první pomoc a následně ho předají při použití lodi německé záchranné službě. K předání dojde v oblasti přístaviště přívozu ve Schmilce. Alternativně bude ranění předán české záchranné službě, která pacienta dopraví na hraniční přechod Schmilka, kde sie jej převezme německá záchranná služba.Přečtěno: 1546 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz