Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Pachové ohradníky v lesích chrání Bynov před divočáky

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy
Ilustrační foto Ilustrační foto

Odbor životního prostředí děčínského magistrátu ve spolupráci s příslušnými mysliveckými spolky a Lesním úřadem Děčín o víkendu umístil v okolí městské části Děčín – Bynov pachové ohradníky. Ty mají zabránit migraci černé zvěře do této lokality.


Lidé v Bynově si dlouhodobě stěžují na migraci černé zvěře, která se pohybuje v blízkosti paneláků, rodinných domků a zahrádkářských kolonií. Z provedeného šetření jednoznačně vyplynulo, že černá zvěř působí škody na majetku jak lidem, tak i městu Děčín (na jeho pozemcích), navíc může dojít k ohrožení života a zdraví lidí, kteří se v této lokalitě pohybují. V současné době totiž dochází k zabřeznutí bachyní prasete divokého. V lesích byly proto během soboty a neděle umístěny stovky pachových ohradníků. Magistrát města žádá všechny, kteří na ně narazí, aby je nepoškozovali či si je neodnášeli. Zhruba za tři týdny bude nutné provést další postřik, aby byly pachové ohradníky dál účinné.
Pachové ohradníky se zavěšují na větve a patří prakticky k jedinému možnému řešení, jak zabránit migraci černé zvěře. Ta je v okolí Bynova enormní, pachové ohradníky proto byly v lesích rozmístěny v délce přibližně devíti kilometrů.Přečtěno: 1423 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz