Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Zastupitelé jednali o chytré kartě

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Pilotní projekt Chytré karty, který Dopravní podnik poprvé představil v roce 2016, chce radnice posunout dál. Multifunkční Chytrá karta byla uživateli velmi dobře přijata, bohužel vydavatel současných karet vypověděl spolupráci, a tak město hledalo nového vydavatele karty.

„Provedli jsme velmi důkladný průzkum trhu a našli jsme ideálního pokračovatele naší multifunkční karty ve firmě Paynovatio a. s.,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Pro účel multifunkční karty nelze totiž využít dopravní kartu Dopravy Ústeckého kraje. Její využití je pouze v dopravě, a to jen u některých dopravců zapojených do integrované dopravy Ústeckého kraje. „Z možností, jenž tato karta nabízí stojí za zmínku to, že má stejné vlastnosti jako klasická platební karta, je univerzálním platebním a identifikačním nástrojem. Její zabezpečení je maximální, tedy srovnatelné se zabezpečením klasické bankovní platební karty. Umožňuje platit za zboží a služby. Slouží jako identifikátor, je tedy možné ji využít pro školy a sportovní kluby, docházkové systémy apod.,“ doplnila Marie Blažková. Jedna karta může sloužit pro platbu jízdného, školních obědů i jako klíč do různých zařízení. Systém této karty patří mezi evropskou špičku, jeho potenciál v rámci dalších aktivit města a subjektů vlastněných městem otevírá mnoho možností například přiřazování elektronické vstupenky, abonentského vstupného nebo inkasního hrazení poplatků.Přečtěno: 1426 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz