Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Náměstkyně primátorky dnes jednala o fungování pohotovostní služby pro dospělé

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Zajištění pohotovosti pro dospělé bylo tématem jednání, které se dnes uskutečnilo u náměstkyně primátorky Hany Cermonové. Praktičtí lékaři totiž v poslední době odmítají sloužit v děčínské nemocnici pohotovostní služby. Náměstkyně primátora proto vyvolala jednání se zástupci Krajského úřadu a děčínské nemocnice, aby město dalo jasně najevo, že je pohotovostní služba pro občany důležitá a je nutné ji kvalitně zajistit.

Návrh lékařů, že budou sloužit ve svých vlastních ordinacích, totiž nepovažuje vedení města za dobré řešení. „Nedovedu si v praxi představit, že bude pohotovost každý den na jiném místě ve městě. Působí zde 33 lékařů z celé spádové oblasti, z toho jich 6 není přímo ve městě a nedovedu si tedy představit, že lidé budou hledat lékaře jeden den v jedné části města, druhý den pojedou třeba do Jílového. Lidé nebudou vědět, kde lékaře najdou, a budou přetěžovat odborné lékaře v nemocnici leckdy banálními případy,“ vysvětlila Hana Cermonová. Další jednání bude probíhat na půdě krajského úřadu, ten dokonce o pomoc s řešením této složité situace požádal ministerstvo. O výsledku budeme informovat.
Z více než 30 praktických lékařů se na pohotovosti podílelo pouze 10 z nich a obsazovat služby začalo být stále větší problém. V pracovní dny jde o 3hodinovou službu o víkendu a svátcích pak lékaři slouží 9 hodin.Přečtěno: 1582 krát Naposledy změněno úterý, 29 květen 2018 14:42

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz