Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Studie k revitalizaci Bynova představí architekti veřejnosti

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Bynovské sídliště je třetím sídlištěm, které chce město zrevitalizovat. Poprvé však pro přípravu revitalizace využilo územní studii, která se zabývá zmapováním momentální situace a návrhem řešení vycházející z pečlivého průzkumu mezi obyvateli Bynova.


Ateliér re:architekti vytvořil návrh územní studie venkovních prostor mezi domy ve vytýčeném území Bynova. Tu představili vedení města a vysvětlili historickou návaznost na nové řešení. Ateliér vycházel z průzkumu, který v této části města probíhal. Analýza ukázala, co nejvíce obyvatelé Bynova chtějí změnit, co vidí jako největší problém a co se jim nejvíce líbí. „Výstupy architektů jsou velmi zajímavé. Přináší nám spoustu materiálu, s kterým je možné pracovat. Odpovědi na jednotlivé otázky ukazují, že lidé samozřejmě potřebují zvýšit počet parkovacích míst a zlepšit kvalitu chodníků. Ukazují však také, že by lidé chtěli více venkovních prostor vhodných k setkávání se. Jako bolavé místo této lokality pak vesměs všichni jednoznačně vidí objekt a okolí Dukly,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Pro kvalitní zpracování studie bylo nutné znát také názory občanů na dopravu. Jednou z otázek bylo také jak často a jakým způsobem se lidé pohybují za prací a kam. Z této informace pak vychází potřeby na případné úpravy stanic městské autobusové dopravy. Komplexní propočty ukázaly například kapacitu autobusů potřebnou k přepravě. Průzkum potvrdil také potenciál změny Kozí dráhy a její přeměny na cyklostezku. Obyvatelé vidí také velký problém v parkování. Dotazníkové šetření ukázalo, že lidé chtějí parkovat přímo u svých domů. Případné budování parkovacího domu by však podle architektů neřešilo situaci, protože lidé jasně odpovídali, že nechtějí akceptovat docházení do parkovacího domu. Architekti v konceptu návrhu zatím našli způsob, jak navýšit parkovací místa o zhruba 200. „Architekti se zabývali i řekněme resuscitací prostoru Dukly. Je vidět, že se na sídlišti pohybovali a pozorovali každodenní život. Hledali bezpečnější pohyb při přecházení Teplické ulice. Sledovali vytvořené průchody propojující jednotlivé chodníky. Pracují s myšlenkou dovést městskou dopravu do horní části sídliště,“ vysvětlila Marie Blažková. Zpracovaná studie bude představena také veřejnosti v bynovské základní škole a bude sloužit jako podklad pro přípravu projektové dokumentace. Setkání proběhne 16. dubna v 17 hodin.Přečtěno: 919 krát Naposledy změněno čtvrtek, 05 duben 2018 09:23
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online