Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Skalní masiv nad Teplickou ulicí se částečně uvolnil

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Dlouhodobě monitorovaný masiv nad Teplickou ulicí se vlivem povětrnostních podmínek uvolnil. Primátorka města svolala krizový štáb, který řešil vzniklou situaci. Obyvatelé žijící pod skálou budou muset být evakuováni.


Uvolněný objekt je velký cca 70 kubíků a je tedy nutné ho neprodleně odstranit. „Svolala jsem krizový štáb, abychom likvidaci skalního masivu co nejrychleji zorganizovali. Město je na takové situace připraveno, má k dispozici projektovou dokumentaci k odstranění uvolněného masivu jeho snesením,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Odstraňování části masivu bude probíhat postupným odlupováním masivu a jeho odvozem. Přesný způsob odstraňování nyní řeší odborníci ze sanační firmy a magistrátu. Ohrožená oblast pod skalním masivem se týká jednoho činžovního domu a jednoho rodinného domu. Místo bude označeno páskou i na horní části masivu, tedy v místě za paloukem na Pastýřské stěně. Práce na odstranění budou probíhat cca 14 dní. Začít by se mělo ještě dnes. Lidé žijící v dotčených domech budou muset být ihned evakuováni. Doba jejich evakuace bude závislá na rychlosti sanačních prací. Podle odborníků nebude jejich pobyt mimo dům nutný po celou dobu odstraňování masivu. Domy bude hlídat jak městská tak státní policie.Přečtěno: 1196 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz