Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Tobogány v Aquaparku jsou opět v provozu

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Náročná rekonstrukce oblíbené atrakce děčínského Aquaparku je u konce. Cena vstupného do kryté části areálu se vrací na původní částku. Město za nové tobogány zaplatilo ze svého rozpočtu 4 865 836,- Kč bez DPH.


Akce celkové výměny venkovních tobogánů se startem a dojezdem v kryté plavecké hale byla poměrně obtížná, protože nové tubusy se musely instalovat na stávající ocelové konstrukce a prostupy vně objektu. Náročné bylo i usazení nových startovních a dojezdových dílů v hale a celkově se jednalo o netradiční způsob opravy. „Doufáme, že nové tobogány, červený má délku 54 metrů a sklon 18 %, žlutý má délku 84 metrů a sklon 12 %, potěší svým vzhledem naše návštěvníky, kteří si tak budou moci dosyta užít pobyt v areálu,“ řekl Igor Bayer, ředitel Aquaparku. Kruhové tobogány o průměru 1 metr jsou zateplené a mají transluminiscenční prvky. „Zateplené tubusy ušetří energii na ohřev vody, navíc spoje jednotlivých částí jsou řešeny lépe a atrakce poskytuje lepší komfort a zážitky. V budoucnu bychom rádi doplnili tobogánem i venkovní areál - kdysi při výstavbě už na něj peníze nezbyly," vysvětlil Jiří Anděl, náměstek primátorky. Vyměněny byly i dojezdové vany a startovní nástupiště. „Omezení způsobené pracemi jsme kompenzovali snížením vstupného o dvacet procent. Nyní se vrací vstupné na původní cenu,“ doplnil Jiří Anděl. Děčínský Aquapark je jediný v okolí, který poskytuje své služby v tak širokém rozsahu. Pestrá nabídka venkovních aktivit a bazénu doplňuje vnitřní wellnes a vodní atrakce v podobě tobogánů, divoké řeky nebo vířivek.Přečtěno: 3874 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz