Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Obyvatelé budou moci sami rozhodnout o části rozpočtu

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Děčín se připojí k městům, které mají participativní rozpočet. Lidé tak získají možnost navrhnout konkrétní investici, jež zlepší život v okolí jejich bydliště. Radnice vyčlení půl procenta výdajů, což představuje 5 miliónů korun.

 


Projekt Tvoříme Děčín je inovativním nástrojem přímé demokracie a umožní občanům ovlivnit podobu města. „V tuto chvíli tvoříme podmínky a způsob hlasování o nejlepších projektech,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Již teď je jasné, že navrhnout zajímavý projekt budou moci občané starší 15 let. „Participativní rozpočet chceme uvést v život co nejdříve. Počítáme tedy s tím, že již letos vyhlásíme konkrétní podmínky a lidé budou moci podávat návrhy, co chtějí za tyto vyčleněné peníze ve městě pořídit,“ vysvětlil Jiří Anděl, náměstek primátorky. Proces Participativního rozpočtu stojí na přímé komunikaci mezi radnicí a občany. O projektech nakonec rozhodne veřejné hlasování. „Důležité nyní je nastavit kvalitní podmínky pro tento projekt. Lidé musejí mít dobré informace, aby mohli podat své návrhy a ty byly realizovatelné a koncepční a musí také být schopni získat mezi spoluobčany pro svůj projekt podporu,“ doplnil Jiří Anděl. Děčín je dalším městem, které se ubírá cestou spolurozhodování občanů. V kraji takto pracuje například Chomutov nebo Litoměřice. V celé republice je to nyní teprve 27 měst různé velikosti. „Zapojování obyvatel do tvorby nebo obnovy města. Do rozhodování o místech jejich života je správný krok, který vede k získání větších vazeb na místo, kde žijeme,“ dodala Marie Blažková.Přečtěno: 1179 krát
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online