Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

První inteligentní zastávku potkáte na Tyršově ulici

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Na zkoušku získal Dopravní podnik města Děčína inteligentní zastávku, která bude od zítra v provozu na Tyršově ulici. Cestujícím se tak díky moderním technologiím zlepší přehled o spojích linek, případném zpoždění nebo výlukách.

 


Inteligentní zastávka je elektronický informační systém, který cestujícím poskytuje aktuální textové a zvukové informace o dopravě. Panel zobrazuje čísla linek, směr, čas do skutečného odjezdu a zároveň informuje o změně provozu na základě informací z dispečinku. Panel je zároveň vybaven funkcí pro nevidomé, kdy po stisknutí tlačítka nevidomého na svém zařízení a panel následně přečte informace o spojích. Systém navíc umožňuje zvukové hlášení v případě závažných situací či bezpečnosti cestujících. Dispečer může promluvit k cestujícím přímo z reproduktoru. Inteligentní zastávka má zabudované ochranné zařízení proti vandalismu, čidlo otřesu a funkci úspory energie. Město v tuto chvíli hledá dotační titul, který by mohl využít pro nákup těchto zařízení.Přečtěno: 1392 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz