Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Zimní stadion se dočkal nových šaten

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Hráči ledního hokeje a krasobruslaři mohou nyní užívat komfortní šatny včetně sociálního zázemí. Nové prostory mají také trenéři. Klub totiž získal dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zbytek potřebných peněz zaplatilo město.

 


Za výrazné zkvalitnění zázemí zimního stadionu může druhá etapa akce „Reko kabin a regenerace – II. etapa“ za 7 milionů korun. Radnice z této částky zaplatila více jak 2 miliony. „Jsme rádi, že se podařilo dotaci získat. Bez podpory města bychom však tak náročné opravy nezvládli,“ řekl Jan Havlíček, manažer HC. Práce na obnově šaten probíhaly v závěru roku 2016. „Nová je vzduchotechnika, která zde úplně chyběla. Po rekonstrukci jsou stropy a elektroinstalace, systém vytápění, povrchová úprava stěn, keramické obklady stěn a podlah, vyměněno bylo veškeré sanitární zařízení. Nově je zde také zaveden internet,“ vysvětlil Jan Havlíček. Rekonstrukce proběhla i na chodbách. Ty byly opatřeny otěruvzdornou úpravou stěn, položena byla zátěžová podlaha pochůzná bruslemi. Nejen hráči se dočkali nového moderního zázemí. V rámci prací bylo zrekonstruováno také zázemí a hygienické prostory strojníků.


Děčínský zimní stadion byl postaven v letech 1978 – 1983 a na svou dobu byl velice moderním sportovním stánkem s kapacitou 5 100 sedících diváků. Zázemí stadionu, zejména hráčské kabiny byly však v projektu značně poddimenzovány. Sociální zařízení dávno neodpovídalo dnešním standardům a potřebám moderního hokeje. Absence potřeb zázemí pro regeneraci a rehabilitaci značně komplikuje provoz stadionu. Stadion v průběhu let utrpěl také katastrofální povodní v roce 2002, kdy došlo k zaplavení areálu zimního stadionu a voda na ledové ploše dosahovala 1,5 m. Po povodních byl stadion znovu uveden do provozuschopného stavu jen částečnými opravami. Rozsáhlá rekonstrukce kabin proběhla na jedné části stadionu až v roce 2011.
Zimní stadion je velmi navštěvovaným sportovištěm nejen díky mládežnickému hokeji. „Mládežnické týmy odehrají v sezóně 2016 – 2017 230 mistrovských utkání. Například o přípravku se stará se minimálně 6 trenérů s hokejovou licencí,“ doplnil Jan Havlíček. Hokejový klub díky spolupráci s partnery zapůjčí každému novému členovi brusle. Prostory stadionu i s trenéry využívá ročně 552 dětí z mateřských škol až 3. tříd základních škol v rámci výukového programu klubu.Přečtěno: 1434 krát
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online