Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Děčín získal první místo za otevřenost

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Soutěž veřejné správy OTEVŘENO x ZAVŘENO se letos konala již po čtrnácté. Odborná porota a veřejnost rozhodovaly, které úřady, instituce a osobnosti si zaslouží cenu OTEVŘENO a které anticenu ZAVŘENO. Nejlépe hodnoceným úřadem jak u laické veřejnosti, tak u odborné poroty byl děčínský magistrát.


Hlavní cenu získal Děčín za účast široké veřejnosti na rozhodování. Město dlouhodobě prosazuje otevřenost, na webu je rozklikávací rozpočet, videozáznamy ze zastupitelstva, online přenosy, zápisy z výborů a komisí, otevřená data. Porota nejvíce ocenila jako významný čin participace při řešení otázky dálničního přivaděče. Město vytvořilo s Děčínským fórem občanských spolků, sousedním městem Jílové, hygienickou stanicí, autodopravci, Agenturou ochrany přírody a Okresní hospodářskou komorou pracovní skupinu. Studie proveditelnosti porovnala varianty, zveřejnila se a použila pro stanovisko města jak pro svůj, tak pro krajský územní plán. Byla i přílohou závěrečného vyjádření kraje k EIA 2015 k nalezení nejvhodnější varianty přeložky tranzitní silnice. Porota velmi kladně hodnotila i další prvky odpovídají velké otevřenosti úřadu jako například městský Zpravodaj a další nástroje komunikace vůči občanům. „Jsem opravdu velmi potěšen, že jsme získali první místo v této pro mě prestižní soutěži. Komunikace s veřejností je pro nás prioritou a je naprosto přirozenou součástí naší práce. Velmi si vážíme nominace Děčínským fórem,“ řekl Jiří Anděl, náměstek primátorky. Děčín získal v této soutěži ještě další ocenění, a to 3. místo za otevřená data. Přečtěno: 1610 krát Naposledy změněno pondělí, 27 březen 2017 12:16
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2008

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2008.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz