Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Děčín získal první místo za otevřenost

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Soutěž veřejné správy OTEVŘENO x ZAVŘENO se letos konala již po čtrnácté. Odborná porota a veřejnost rozhodovaly, které úřady, instituce a osobnosti si zaslouží cenu OTEVŘENO a které anticenu ZAVŘENO. Nejlépe hodnoceným úřadem jak u laické veřejnosti, tak u odborné poroty byl děčínský magistrát.


Hlavní cenu získal Děčín za účast široké veřejnosti na rozhodování. Město dlouhodobě prosazuje otevřenost, na webu je rozklikávací rozpočet, videozáznamy ze zastupitelstva, online přenosy, zápisy z výborů a komisí, otevřená data. Porota nejvíce ocenila jako významný čin participace při řešení otázky dálničního přivaděče. Město vytvořilo s Děčínským fórem občanských spolků, sousedním městem Jílové, hygienickou stanicí, autodopravci, Agenturou ochrany přírody a Okresní hospodářskou komorou pracovní skupinu. Studie proveditelnosti porovnala varianty, zveřejnila se a použila pro stanovisko města jak pro svůj, tak pro krajský územní plán. Byla i přílohou závěrečného vyjádření kraje k EIA 2015 k nalezení nejvhodnější varianty přeložky tranzitní silnice. Porota velmi kladně hodnotila i další prvky odpovídají velké otevřenosti úřadu jako například městský Zpravodaj a další nástroje komunikace vůči občanům. „Jsem opravdu velmi potěšen, že jsme získali první místo v této pro mě prestižní soutěži. Komunikace s veřejností je pro nás prioritou a je naprosto přirozenou součástí naší práce. Velmi si vážíme nominace Děčínským fórem,“ řekl Jiří Anděl, náměstek primátorky. Děčín získal v této soutěži ještě další ocenění, a to 3. místo za otevřená data. Přečtěno: 3600 krát Naposledy změněno pondělí, 27 březen 2017 12:16

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz