Vytisknout tuto stránku

Krajská zdravotní omezí na prázdniny dětské oddělení

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy
ilustrační foto ilustrační foto Děčínský deník

Prázdninový režim nastavilo vedení Krajské zdravotní a. s. na dětském lůžkovém oddělení děčínské nemocnice. Plnohodnotně bude fungovat pouze novorozenecké oddělení. Ke standardnímu režimu se vrátí opět v září.

„Je třeba zdůraznit, že se jedná o prázdninový režim a z něj vyplývající dočasná omezení provozu v Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnici Děčín, o. z. Toto omezení se dotkne ambulantní i lůžkové části oddělení děčínské nemocnice. Každopádně nejde o uzavření oddělení,“ řekla Eva Urbanová, vedoucí organizačního a tiskového oddělení. Provoz novorozeneckého oddělení a porodnice zůstává zachován. Malí pacienti mohou být po dobu omezení provozu ošetřeni v Krajské zdravotní, a. s. - Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z. a dalších nemocnicích Krajské zdravotní, a. s., ve kterých nebudou během letních prázdnin dětská oddělení uzavřena. „Situace v děčínské nemocnici nás netěší. Mrzí mě, že se o tomto poměrně zásadním kroku dozvídáme z médií. Dlouhodobé personální problémy naší nemocnice však nejsme schopni řešit. Nemáme k tomu vůbec žádné kompetence,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Vedení města může pouze tlačit na Krajskou zdravotní a. s. ,aby situaci řešila. „Od 1.7.2016 bude uzavřené dětské lůžkové oddělení a odborné dětské ambulance Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnici Děčín, o. z. Novorozenecké oddělení bude po celou dobu prázdnin v plném provozu. Od 1.8. 2016 bude zahájen provoz odborných ambulancí dětského oddělení. Od 1.9.2016 počítáme s plnohodnotným provozem dětského oddělení včetně lůžkového oddělení děčínské nemocnice,“ vysvětlila Eva Urbanová.

V současné době chybí na Dětském oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z. čtyři lékaři a jedna sestra. Podle tiskového oddělení Krajské zdravotní a.s vedení nemocnice aktivně řeší personální situaci, v současné době jednáme o nástupu se čtyřmi lékaři a očekáváme personální stabilizaci. Krajská zdravotní, a. s. nabízí novým lékařům například stabilizační příspěvky, pro lékaře absolventy je pak zajímavá a důležitá možnost předatestační přípravy.Přečtěno: 2736 krát Naposledy změněno úterý, 28 červen 2016 12:16