Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Vedení města chce bezpečnější křižovatku na Teplické ulici

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy
ilustrační foto ilustrační foto google

Primátorka města jednala na Krajském úřadu Ústeckého kraje o úpravě křižovatky Teplická x Saská. Kraj o přestavbě křižovatky uvažuje již několik let. Tím, že město vykoupilo dům sousedící s komunikací, by mohlo dojít k urychlení výstavby přehlednější křižovatky.

Křižovatka Teplická x Saská je svým úzkým hrdlem a rozhledovými podmínkami kritickým místem dopravy. Obě komunikace nejsou majetkem města, tudíž úpravu křižovatky nemůže město realizovat. Přesto však město rozhodlo o výkupu nemovitosti v této křižovatce, aby pomohlo budoucí stavbě. „V minulosti navrženém řešení tento dům zůstal jako ostrůvek v křižovatce, což nepovažujeme za ideální nejenom s ohledem na rozhledové podmínky, ale i z hlediska kvality bydlení v domě,“ vysvětlila Marie Blažková, primátorka města. Město po zdokumentování nechá dům zbourat a vytvoří tak větší prostor pro možnosti stavby nové přehlednější a bezpečnější křižovatky. Potom už bude na krajském úřadu, aby křižovatku vybudoval. „Krajský úřad Ústeckého kraje nám na jednání přislíbil, že úpravu křižovatky zahrne do svého investičního plánu,“ doplnila Marie Blažková.Přečtěno: 2701 krát Naposledy změněno středa, 22 červen 2016 08:07

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz