Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Přecházení v Riegrově ulici bude bezpečnější

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Po letech stížností se rodiče a děti konečně dočkají dopravního opatření a budou se dostat do mateřské a základní školy bezpečněji. Během října zde totiž dojde k úpravě dopravního značení.


Rodiče, kteří vodí své děti do Mateřské školy Riegrova, si dlouhodobě stěžují na nebezpečné přecházení této poměrně frekventované ulice. „Poslední dobou se ke mně dostaly nářky rodičů, že přes opakované stížnosti stále nedochází k řešení dopravní situace v těsném okolí školky. Rozhodla jsem se proto svolat jednání přímo v Riegrově ulici s cílem najít řešení a zajistit dětem větší bezpečnost,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Na jednání se odborníci, včetně zástupce dopravního inspektorátu a městské policie shodli, že úpravou prostoru dopravním zařízením dojde k dostatečnému zajištění bezpečného pohybu chodců. Během měsíce října tedy bude vymezen prostor pro přecházení a také pro vozidla rodičů, kteří vozí své děti do mateřské školy. „Jsem ráda, že všichni zúčastnění hledali to nejlepší a nejrychlejší řešení. A byť jde o provizorní úpravu, děti a jejich rodiče nyní budou moci bezpečněji přecházet ulici,“ doplnila primátorka města. Riegrovu ulici nyní využívá mnoho řidičů, kteří směřují na Kamenickou ulici a chtějí se vyhnout čekání spojeného s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace, zároveň je to také přímá cesta do nemocnice.Přečtěno: 2199 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz