Vytisknout tuto stránku

Město získalo Cenu Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Na slavnostním večeru, který byl součástí 9. ročníku Národní konference kvality ve veřejné správě, konaném ve dnech 19. -21. 2. v Brně, získalo statutární město Děčín Cenu Ministerstva vnitra za kvalitu. Jedná se o tzv. bronzový stupeň, tedy ocenění pro organizaci zvyšující kvalitu veřejné služby. Město Děčín získalo tuto cenu na základě zavedení systému managementu kvality a získání certifikátu dle normy ISO 9001.

 

 

Norma ISO nastavuje jasné požadavky na služby, které město jako veřejnoprávní korporace poskytuje a které jsou uživateli těchto služeb (občany a zákazníky města) očekávány. Zároveň je ISO nástrojem pro zlepšování výkonnosti a efektivnosti procesů. Systém managementu kvality byl zaveden a certifikát dle normy ISO řady 9001:2008 byl městem získán v únoru roku 2011. Letos, na začátku března, město obstálo v dohledovém auditu prováděném externí auditorskou firmou  SGS Czech Republik, s.r.o. a certifikát kvality dle normy ISO 9001 obhájilo.

Během slavnostního večera na Národní konferenci kvality byla zároveň předána i cena pro Personalistu roku ve veřejné správě. Toto ocenění získala paní Eva Tomášková, vedoucí oddělení personálního a platového z děčínského magistrátu.Přečtěno: 2484 krát Naposledy změněno čtvrtek, 07 březen 2013 13:32