Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Občané a město jednali s Ministerstvem práce a sociálních věcí

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Ve čtvrtek 21. srpna 2014 se v Děčíně setkali zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí včele s náměstkyní ministryně pro sociální a rodinnou politiku Zuzanou Jentschke Stöcklovou, Úřadu práce, vedení města a nespokojených občanů. Setkání bylo iniciováno vedením města a poslancem Jaroslavem Foldynou na základě shromáždění 13.8.2014 v Děčíně na Mírovém náměstí, kde přítomní občané vyjádřili nespokojenost se sociální situací v Děčíně a především s chováním nepřizpůsobivých občanů a jejich stěhováním do města.


Náměstkyně a její kolegové informovali přítomné mimo jiné o chystaných novelách zákonu č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, a zákonu č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Tyto novely by měly být projednány v Poslanecké sněmovně již v září.  Ke změnám v novele zákona č. 111 by mělo dojít například u příspěvků na bydlení nebo doplatků na bydlení. Ministerstvo také považuje za důležitou sociální práci. Díky novele zákona č. 108 by mohly obce a města zaměstnávat mnohem více sociálních pracovníků.
Zástupce nespokojených občanů, Petr Žák, přečetl přítomným prohlášení k situaci ve městě včetně návrhů řešení. Považují za velmi důležitý například tlak města na změnu legislativy v oblasti poskytování dávek. Ty by měly být vypláceny hlavně potřebným a spravedlivě.
„Jsem rád, že jsme toto setkání uspořádali. V živé diskusi jsme si vyjasnili některé zásadní věci. Je vidět, že se ministerstvo snaží situaci řešit a zajímají ho názory lidí z regionu. Před námi je však ještě spousta práce a je nutné se problematikou nepřizpůsobivých občanů intenzivně zabývat a hledat možnosti, jak problémy řešit,“ řekl k jednání primátor města František Pelant. Zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí po debatě poděkovali za pozvání a diskusi hodnotili také jako přínosnou pro jejich další práci.
Další setkání s vybranou skupinou nespojených občanů, poslanců a zástupců města se koná příští týden. Město rovněž připravuje veřejné setkání s občany k sociální problematice na září na Střelnici.Přečtěno: 2596 krát Naposledy změněno pátek, 22 srpen 2014 13:20

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz