Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Vilsnická spojka se komplet otevře v červenci

Napsal(a)  | Rubrika: Dopravní zpravodajství

Rok a půl trvající stavba Vilsnické spojky je konečně u konce. Většina dopravních omezení souvisejících s touto stavbou zmizí 30. června. Po mostě překlenujícím velký kruhový objezd řidiči projedou od 9. července odpoledne, kdy bude celá stavba slavnostně předána.


Na Vislnickou spojku Děčín čekal 40 let. Její stavba přinesla mnohé komplice nejen řidičům, ale i stavbařům. Při její stavbě totiž práce brzdily nečekané objevy staré munice z druhé světové války, obří nádrže a zajímavé archeologické nálezy. Složité dopravní změny pomáhalo uspořádat děčínské pracoviště Fakulty dopravní, ČVUT v Praze, které vytvořilo animaci dopravních změn. Ty vyšly ze společné práce mnoha odborníků a statistických výpočtů pohybu vozidel ve městě. Díky stavbě byla také částečně odkloněna nákladní doprava. Své si užili i cestující městskou hromadnou dopravou. I tady totiž muselo dojít ke změnám a výlukám. „Spuštění stavby Vilsnické spojky jsme se obávali, velmi pečlivě jsme se připravovali na dopravní omezení. Nechtěli jsme se dostat do závažných problémů při zachraňování lidských životů, kdy včasný dojezd všech složek Integrovaného záchranného systému je prioritní,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Veškeré úpravy v dopravě proto řešil tým specialistů. „Prognózy, že dojde k úplné paralýze dopravy, se naštěstí nevyplnily, byť byly dny, kdy projet město bylo možné jen s velkou trpělivostí. Jsem ráda, že je to za námi a Děčín se posunul o kousek dál ve svém rozvoji,“ doplnila Marie Blažková. Celou stavbu financovalo a realizovalo Ředitelství silnic a dálnic.Přečtěno: 5513 krát Naposledy změněno čtvrtek, 28 červen 2018 12:50

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz