Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Město chce upravit azylový dům na Letné

Napsal(a)  | Rubrika: Dopravní zpravodajství

Zda k tomu opravu dojde, bude záležet na rozhodnutí zastupitelů. Ti budou posuzovat finanční náročnost stavby. Potřebnost tohoto zařízení vychází jak ze zákona, tak z komunitního plánu města. Lidé, kteří potřebují využít služeb azylového domu, musí dodržovat přísná pravidla.


Azylový dům slouží od roku 1994. Městu povinnost postarat se o osoby nacházející se v situaci, kdy neposkytnutí okamžité pomoci může znamenat ohrožení na jejich životě nebo zdraví, ukládá zákon. Do stejné skupiny osob pak patří také svobodní muži. Pro ty město zřídilo ve sklepních prostorách azylového domu noclehárnu o kapacitě 8 lůžek. V azylovém domě o kapacitě 37 lůžek zahrnuje dvacet pět lůžek pro matky či otce s dětmi, čtyři lůžka pro muže bez dětí a suterénních osm míst v nocležně. „V azylovém domě chybí lůžka pro ženy. Úpravou azylového domu a stavbou menší přízemní budovy v areálu by mělo dojít k celkovému navýšení lůžek o čtyři. Tato lůžka by potom měla sloužit právě samotným ženám,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Současně dojde ke zlepšení hygienických podmínek klientů. Proti záměru radnice se zvedla vlna odporu obyvatel Letné. „Máme za to, že kvůli realizaci projektu nedojde ke zhoršení veřejného pořádku rušení nočního klidu ani zvýšení bezpečnostních rizik nebo znehodnocení Letné. Lidé, kteří využívají služeb azylového, domu musí dodržovat velmi přísná pravidla, jinak nemohou být ubytováni. Také celkový vzhled areálu nenaruší ráz čtvrti. Dohled nad projektem jsme svěřili městskému architektovi. Bavit se ještě budeme s místními obyvateli,“ doplnila Marie Blažková. V příloze naleznete celé znění odpovědi obyvatelům Letné na jejich petici.

Dostupné přílohy:


Přečtěno: 1562 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz