Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Revitalizace Podmokel začne s prvním březnem

Napsal(a)  | Rubrika: Dopravní zpravodajství

Obnova Podmokel je rozdělena do několika etap. První z nich začne v březnu pracemi na ulici Prokopa Holého. Podnikatelé z Děčína IV byli o dopravních omezeních spojených se stavbou informování. Kvůli stavbě dojde k posunutí zastávek městské autobusové dopravy.

 

První etapa dlouho připravované revitalizace Podmokel bude rozdělena do čtyř podetap. „Chtěli jsme, aby první etapa revitalizace proběhla co nejrychleji, ale bohužel to není možné. Poměrně složitá koordinace síťařů a nutnost zachování určitého průjezdu Děčínem IV nás donutila stavbu dále rozdělit,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Samotnému spuštění stavby předchází náročné koordinační přípravy inženýrských sítí. Od 1. března se spustí práce na ulici Prokopa Holého, a to v levé části ze směru od ulice Čsl. mládeže k ulici Ruská. Na řidiče tak čekají změny nejen v možnosti průjezdu jednotlivými ulicemi, ale také v parkování. Ulicí Tržní bude jezdit autobus ze směru od Bynova, a tedy dojde k přesunutí autobusové zastávky z ulice Prokopa Holého na roh ulic Tržní x Ruská. V Tržní ulice bude možné parkovat pouze v její levé části. „Práce na levé části ulice Prokopa Holého budou také rozděleny na dvě části. Předpokládáme, že pokračovat na pravé části ulice budeme až v polovině června. V tomto případě bude muset dojít k přesunu zastávky autobusu od budovy ČEZ před bývalou restauraci Bacardi,“ doplnila Marie Blažková. Přesné informace o průběhu stavby a dopadu na dopravní situaci a zásobování pro místní podnikatele s přesným postupem prováděných prací nyní řeší zhotovitel stavby. „Je důležité, aby místní obchodníci měli přesné informace. Veškeré své provozní záležitosti tak mohou řešit se zástupcem zhotovitele, který má přesné informace o postupu prací,“ vysvětlila primátorka města. Ulice Prokopa Holého by tak podle harmonogramu měla být hotovo do podzimu letošního roku. Revitalizace potom bude pokračovat na Husově náměstí. První etapa by měla být kompletně hotova koncem března 2019.Přečtěno: 5001 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz