Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Oprava glorietu začne letos a potrvá dva roky

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Gloriet v Růžové zahradě děčínského zámku čeká rozsáhlá oprava. Kvůli statickým poruchám je totiž již několik měsíců pro veřejnost uzavřen. Město proto intenzivně připravuje jeho opravu.


„Náklady se pohybují kolem 22 milionů korun. Proto město podalo žádost o dotaci z programu na záchranu architektonického dědictví. Práce na opravách budou trvat dva roky,“ říká Jiří Anděl, náměstek primátora.
Veřejná zakázka na zhotovitele je rozdělena na dvě části, a to na restaurování vlastního glorietu a restaurování soch. Vybrané originály soch budou po úpravě dále uloženy v Salle Tereně a na jejich původní místo v glorietu se pak osadí jejich nově zhotovené sekané kopie. Kvalifikace veřejné zakázky a hodnotící kritéria odpovídají tomu, že se jedná o zapsanou kulturní památku.
Zvláštností této veřejné zakázky také je, že bude bodově zvýhodněný ten zhotovitel, který při restaurování glorietu zajistí minimálně dvě exkurze s výkladem pro žáky základních škol. Účelem exkurzí je vzbuzení zájmu o řemeslo mezi žáky. Nabídky město přijímá do 12.2. 2020.
Kromě glorietu čekají opravy také Dlouhé jízdy. Její tři pole vykazují statické poruchy a město už na opravu požádalo o finance z Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje. I u této akce nyní probíhá výběrové řízení na zhotovitele.

 Přečtěno: 286 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz