Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Děti z děčínské mateřské školy v Pohraniční ulici mají od podzimu novou zahradu

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Na podzim letošního roku byla dokončena realizace projektu „Duhová zahrada“, jehož záměrem bylo vytvořit zajímavý prostor v přírodním stylu, který bude využit v oblasti environmentálního vzdělávání v předškolním věku, k vytváření a posilování pozitivního vztahu k přírodě a k rozvoji všestranných pohybových dovedností dětí.

Samotná úprava zahrady a instalace herních a didaktických prvků byla započata v druhé polovině letních prázdnin. Nejdříve byly provedeny větší terénní úpravy zahrady, odstraněny nevyhovující herní prvky a místo nich přibylo 14 nových prvků především z přírodního materiálu, jako např. dvojhoupačka, cvičební hrazda, krtčí tunel, pohybová stezka, ale i např. ptačí jídelna, klášterní zahrádka či lesní ohniště aj. Zahrada byla zcela dokončena v průběhu října tohoto roku.

Statutární město Děčín na tuto akci získalo dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR prostřednictvím Národního programu Životního prostředí a to v maximální výši 500 000 Kč. Celkové náklady projektu činily 851 tis. Kč. Zbývající rozdíl 351 tis. Kč byl uhrazen z rozpočtu města.

Základním principem pro navržené řešení bylo sjednotit ráz zahrady, dispozičnímu řešení vtisknout koncept a pro rozmístění a volbu herních a výukových prvků maximálně využít potenciál přírodního terénu.

Nově instalované herní a vzdělávací prvky budou také využívány při různých participačních aktivitách, kterých se účastní kromě dětí a pedagogů i rodiče a blízcí příbuzní dětí, jedná se např. o vítání nového školního roku, pracovní aktivity v době podzimu, zimní olympiáda na zahradě, jarní práce na zahradě, pálení čarodějnic, zahradní slavnost na konci školního roku, aj.Přečtěno: 93 krát Naposledy změněno středa, 18 prosinec 2019 17:01

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz