Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Majitelé vraků riskují pokuty zbytečně

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Několik desítek vraků aut se podařilo odstranit z děčínských ulic v posledních měsících strážníkům městské policie. Majitelé vraků přitom riskují pokuty od města zbytečně, likvidace vozu je nic nestojí.


Na vraky zabírající parkovací místa občané často strážníky upozorňují. Nejde přitom zdaleka o vozidla, která lze označit jako vraky podle platné legislativy. „Jde například o vozidla s propadlou technickou kontrolou nebo jednou vypuštěnou pneumatikou. I tak ale problém nepodceňujeme a snažíme se vypátrat majitele, kterého na problém upozorníme a případně poradíme, co s nepotřebným vozem udělat,“ uvedl, ředitel děčínských strážníků Marcel Horák. Strážníci předají majiteli kontakty na zpracovatele vraků a také instrukce, jak při likvidaci a odhlášení postupovat. Ve většině případů se městské policii podaří s majitelem vraku bez větších problémů dohodnout. „Větší problém je dopátrat se, kde majitelé bydlí. Trvalé bydliště mají například v Děčíně, ale reálně bydlí v jiném městě. Pak se odstranění takového vozidla samozřejmě protáhne na delší dobu,“ vysvětlil ředitel.
Pokud se nepodaří vlastníka najít nebo dotyčný na výzvy městské policie nereaguje a zchátralý vůz již lze označit jako vrak, strážníci vše zadokumentují a předají záležitost k dořešení Magistrátu města Děčín. Likvidace a odstranění vraku je pak záležitostí někdy i mnoha měsíců. „Příliš nám v tom nepomáhá legislativa, která jasně stanoví postup a lhůty, které je nutné splnit. Až poté může úřad nechat vůz odtáhnout a následně zlikvidovat. Nemalé náklady pak samozřejmě vymáhá po majiteli,“ dodal ředitel.Přečtěno: 299 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz