Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Zahraniční studenti navštívili laboratoře děčínské ČVUT

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Praktický workshop se uskutečnil v rámci projektu Využití moderní vizualizační a simulační techniky v oblasti dopravních systémů. Studenti ze Západosaské vysoké školy ve Zwickau se seznámili s příklady možností zkoumání reakcí řidičů za různých podmínek například pomocí sledovacího zařízení eye tracking, ten sleduje pohyb očí a následně vyhodnocuje chování a reakce řidiče na podněty při řízení vozidla.


Výzkum napomáhá zvyšování bezpečnosti silničního provozu. „Studenti se seznámili také s příklady využití simulační a vizualizační techniky v praxi. Výměny studentů nejen zatraktivňují studium, ale také výrazně rozšiřují kvalitu vzdělávání. Získávání zkušeností a vzájemné setkávání studentů z jiných zemí a národností je velmi obohacující nejen pro studenty, ale také pro vyučující,“ řekl Ondřej Smíšek, vedoucí děčínského pracoviště Fakulty dopravní, ČVUT v Praze.  Přehled nejmodernějších simulátorů řízení, výzkum interakce řidič – auto apod. bylo dalším tématem přednášek. Na praktickou ukázku vozidlového simulátoru navázala prohlídka města, při které se studenti podívali na příklady spolupráce fakulty a města při organizaci dopravy za použití odborných analýz a simulací. Workshop mezinárodního charakteru probíhal v angličtině za účasti odborných pracovníků. V rámci projektu bude na programu ještě několik podobných výměnných projektů.Přečtěno: 541 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz