Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Letní dopravní škola je skvělým prázdninovým programem pro studenty

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Již několik let se v prázdninových měsících potkávají odborníci a studenti v Letní dopravní škole, kde společně pracují na zajímavých dopravních systémech. Letní školu pořádá ČVUT v Praze, Fakulta dopravní, pracoviště Děčín již od roku 2012. Za tu dobu se jí zúčastnila desítka mladých odborníků na dopravní systémy.


Posledních několik ročníků této oblíbené prázdninové aktivity proběhlo ve spolupráci se Západosaskou vysokou školou ve Zwickau. Náplní loňského ročníku byla moderní vizualizační a simulační technika. Program byl zaměřen na vozidlové simulátory a fotogrammetrii a její využití v dopravě. „Studenti využili 3D počítačovou grafiku, seznámili se se zásadami tvorby scénářů pro virtuální realitu. Dozvěděli se o důležitosti vozidlových simulátorů a seznámili se s výstavbou tohoto simulátoru na naší fakultě,“ řekl Ondřej Smíšek, vedoucí děčínského pracoviště. Unikátní vozidlový simulátor, díky kterému budou moci studenti pracovat na výzkumu zvyšování bezpečnosti silničního provozu a programy pro 3D grafiku a virtuální realitu je pořízen díky projektu Využití moderní vizualizační a simulační techniky v oblasti dopravních systémů. Studenti si dále v rámci letní školy prohlédli možnosti praktického využití technologií při řešení složitých dopravních situací při rekonstrukcích komunikací ve městě. Viděli tak názorné příklady využití např. dronu, fototechniky a simulace dopravy v praxi. Seznámili se s prací fakulty, která úzce spolupracovala při navrhování dopravních změn v době velkých dopravních staveb a následných uzávěrek.Přečtěno: 313 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz