Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Městské slavnosti slibují zábavu pro celou rodinu

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Děčín se bude bavit tři květnové víkendy. Lidé se mohou těšit na oblíbené akce včetně ohňostroje.

I letošní městské slavnosti v Děčíně odstartuje ohňostroj, a to v pátek 10. května. Nepůjde o jedinou páteční akci, ten samý den totiž začíná hudební festival LABEFEST, jemuž bude patřit i sobota 11. května. Hudební program na nábřeží u Labe není to jediné, na co se můžete první víkend slavností těšit. Celá rodina se zabaví na Mariánské louce při Běláskovém klání, dřevosochání nebo ADRENALIN CHALLENGE. Ten bude doplněn také o doprovodný program, v němž předvede světový rekordman Danny Mišík obrovskou show a přejde nejdelší highlinu v republice.
Nejvýznamnější akcí druhého víkendu slavností je bezpochyby Historický trh májový, který láká nejen na stánky se zajímavým zbožím, řemesly, dobrým jídlem, ale také na pestrý kulturní program po celé dva dny trhů v krásném prostředí areálu děčínského zámku. Ten budou krášlit také výtvory floristů ze soutěže Děčínská kotva. Na parkovišti u knihovny si milovníci sportu přijdou na své při nejstarším streetballovém turnaji v České republice za účasti až 100 týmu. Žít to ale bude i na Smetanově nábřeží akcí Mladé Labe, která bude nabitá vystoupeními zájmových útvarů, soutěží, her a pouťových atrakcí. A to není vše. Na Masarykově náměstí ještě připravil na sobotu 18. května Club veteránů Jízdu na pohodu a na Smetanovo nábřeží mohou přijít v neděli 19. května za zábavou nejen senioři.  
Poslední víkend městských slavností bude hlavně divadelní. Již v loňském roce se Festival pouličního divadla přenesl z Podmokel, kde probíhá revitalizace, na pravý břeh Labe do Křížové ulice. A příjemná atmosféra podzámčí nebude na festivalu chybět ani letos. Největší akci roku zakončí v neděli 26. května Den plný her, který připravuje Dům dětí a mládeže na hřišti na Starém Městě.
Podrobný program a další zajímavosti ke slavnostem najdete již brzy na webu www.slavnostidecin.cz, FB slavností a ve zpravodaji.Přečtěno: 1148 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz