Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Tvoříme Děčín: Od lidí dorazilo 49 návrhů

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Pět milionů korun vyčlenil v rámci participativního rozpočtu Děčín na projekty, které mohou navrhovat lidé v Děčíně a jeho blízkém okolí. Akce Tvoříme Děčín běží druhým rokem. Lhůta pro podávání návrhů skončila poslední lednový den. Na magistrát dorazilo celkem 49 různých návrhů, což je o deset více než v loňském roce.


„Velice mě těší, že mají lidé zájem o své okolí a snaží se aktivně o zlepšení prostředí, ve kterém žijí. Participativní rozpočet se stále více dostává do povědomí lidí, kteří si uvědomují, že sami mohou rozhodnout o tom, kam část peněz z rozpočtu města půjde,“ řekl Jiří Anděl, náměstek primátora pro ekonomiku, finance a majetek.
V současné době se jednotlivé návrhy kontrolují a posuzuje se, zda je bude možné realizovat. Úředníci magistrátu proto také komunikují s jednotlivými navrhovateli. Poté bude následovat hlasování veřejnosti, které proběhne v červnu. Právě hlasování rozhodne, na jakých návrzích se začne pracovat.
„Věřím, že do hlasování postoupí co nejvíce návrhů, aby měli lidé na výběr,“ doplnil náměstek primátora.
Ještě před hlasováním město uspořádá veřejné setkání, na kterém budou moci samotní autoři své návrhy představit a vysvětlit.
V prvním ročníku Tvoříme Děčín se k realizaci dostalo celkem 11 projektů, a to:
Prořezání Sněžnické vyhlídky, Dětské dopravní hřiště, Březiny – záchrana lípy, Odtrhněme děti od tabletů a vyvětrejme je na čerstvém vzduchu, Houpačky pro radost, Workoutové hřiště, Basketbalové koše pro Děčín, Kultivace vnitrobloku v ul. Zámecké, Obnova kašny na Masarykově náměstí I. Etapa, Zatraktivnění jihozápadního Děčína, Chceme se toulat v Březinách.Přečtěno: 505 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz