Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Tyršův Děčín slibuje sport i zábavu pro všechny

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Třetí zářijový víkend se ponese v duchu významného děčínského rodáka Dr. Miroslava Tyrše a bude plný sportu, kultury a zábavy pro celou rodinu. Akce Tyršův Děčín oživí nejen na Smetanovo nábřeží a Mariánskou louku, ale také v zámecké zahrady a Křížovou ulici.

 


V sobotu 16. září se dopoledne budou moci turisté zúčastnit pochodu, který začíná u rozhledny Děčínský Sněžník a končí v Děčíně. Odpoledne se pak těšte na kulturu u rogala, kde vystoupí nejen děčínští muzikanti, například Tomáš Kettner, Los Pelotudos nebo U-style, ale také známý zpěvák Ondřej Ruml. O kousek dál se Mariánská louka promění v louku ryze sportovní. Děčínské kluby zde představí svoji činnost a děti si zde budou moci vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity. To ale není to jediné, workshop bubeníků nebo prezentace ZOO jistě osloví i ty, kteří sportu zrovna neholdují. Děti se také zabaví v mobilním hopsáriu. Z Mariánské louky můžete pokračovat do zámeckých zahrad, kde vás čeká streetball, golf a soutěže mateřského centra Rákosníček. V Křížové ulici si pak zatančíte salsu, poslechnete Jazz band a užijete si představení Divadélka Krajánek. Všechna místa, kde se koná program, prolne Sokolská stezka. Tu připraví Základní škola Dr. Miroslava Tyrše. Na osmi stanovištích budou děti plnit úkoly a dostanou malou odměnu.


Neděle 17. září bude patřit hlavně připomenutí osobnosti Miroslava Tyrše, který se v Děčíně tento den před 185 lety narodil. V 10 hodin se uskuteční pietní akt s položením květin u Tyršovy sochy na Smetanově nábřeží za účasti zástupců města, České obce sokolské i zahraničních hostů. U rogala potom vystoupí Pěvecký sbor Sokola Dětenice, Mažoretky ze Sokola Rakovník a Sokol Maxičky bude reprezentovat FaJJn oddíl aerobiku Jitky Jirušové. Po skončení programu u rogala se vydá průvod vedoucí dva koně na zámek k rodnému domku zakladatele Sokola.

Informace k akci najdete na webu www.tyrsuvdecin.cz


Akce Tyršův Děčín se poprvé konala v letech 1992, 1995,1996 na koupališti pod zámkem. Tradici se podařilo obnovit v roce 2015 sokolským setkáním v Kempu Děčín. Loni k setkání přibyl ještě sokolský program u rogala, průvod a prezentace sportovních oddílů.

Ph.Dr. Miroslav Tyrš byl český kritik, historik umění, estetik, profesor dějin na UK a na ČVUT v Praze, předseda výtvarného odboru Umělecké besedy a člen poroty pro sochařskou výzdobu Národního divadla německého původu. Podílel se na založení organizovaného tělovýchovného hnutí v Čechách, zejména Sokola. Narodil se 17. září 1832 v Děčíně v rodině lázeňského a panského lékaře dr. Jana Vincence Tiersche. Od dětství měl chatrné zdraví, a proto na radu svého lékaře začal cvičit. Byl jedním ze zakládajících členů Sokola. Zemřel tragickou smrtí – utonul v říčce Aaše v Tyrolských Alpách.Přečtěno: 152 krát Naposledy změněno čtvrtek, 20 červenec 2017 08:49
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz