Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Podařilo se, Rákosníčkovo hřiště v Děčíně bude

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě


Děčín se může radovat, společnost Lidl ve městě postaví Rákosníčkovo hřiště, a to především díky aktivitě obyvatel, kteří svými hlasy rozhodli o vítězství. Moderní dětské hřiště přijde společnost Lidl na 1,5 milionu korun. „Velice mě těší, že se právě sami občané zasloužili o získání zcela nového hřiště. Nyní nás čeká vybrat vhodné místo a domluvit se se společností Lidl na realizaci,“ řekla k úspěchu města primátorka Marie Blažková.


Hlasování o získání hřiště probíhalo měsíc a Děčín svou kategorii vyhrál s počtem 13 305 hlasů. Předstihl tak Zlín, kde pro hřiště získali 10 906 hlasů. Kromě Děčína se mohou na Rákosníčkovo hřiště těšit také například ve Valašském Meziříčí, Sedlčanech nebo v Praze 15.


Rákosníčkovo hřiště bude již druhým hřištěm, které město získá díky aktivitě, vytrvalosti a bojovnosti samotných občanů. V roce 2014 si Děčínští vyběhali hřiště v soutěži Run Blue firmy Volkswagen. Přestože bylo město až druhé, hřiště získalo, těšit se z něj mohou děti v Bynově. Firma Gerhard Horejsek s. r. o. se navíc rozhodla věnovat městu ještě finanční dar 50 tisíc Kč jako příspěvek na stavbu dětského hřiště v Horním Žlebu.


Projekt Rákosníčkova hřiště funguje již od roku 2012. Jeho cílem je rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času. Při realizaci konceptu se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. V letech 2012 až 2016 postavila Společnost Lidl již celkem 69 Rákosníčkových hřišť v hodnotě 103,5 milionů Kč. Rákosníčkova hřiště nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí ani kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Letos vznikne v České republice jedenáct Rákosníčkových hřišť a je skvělé, že jedno z nich bude právě v Děčíně.Přečtěno: 5249 krát
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online