Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

Streetballový ježíšek dorazil do Děčína

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Štědrý večer nás teprve čeká, v Děčíně se ale už dárky rozdávaly. V úterý 13. prosince byly totiž na hřišti VOŠ a SPŠSSaD, zjednodušeně „stavárny“, předány široké veřejnosti k užívání dva streetballové koše, které zde nechal nainstalovat Igor Bayer, prezident České streetballové federace (ČSF). Tím splnil svůj slib z letošního 21. ročníku Labského streetballového poháru, kdy prohlásil, že do Děčína umístí šest košů. Dva tedy stojí, místa pro další čtyři jsou již vytipována (vždy jde o volně přístupné místo veřejnosti) a jejich instalace by měla být hotova do dalšího ročníku Labského streetballového poháru.


Slavnostního předání se kromě Igora Bayera, který koš pokřtil šampaňským, zúčastnila také primátorka města Děčín, Marie Blažková, ředitelka „stavárny“, Jana Vacková, a Michal Kožený, majitel společnosti Sanex, jež se postarala o ukotvení košů. Samozřejmě, že nemohli chybět ti, kteří mají s bezednými koši zkušenosti největší, zástupci Basketbalového klubu ARMEX Děčín, generální manažer Lukáš Houser, trenér A-týmu, Pavel Budínský, a hráči Jakub Houška, Ondřej Šiška, Filip Kroutil a Tomáš Gavenda. Všichni při krátkých proslovech vyzdvihli iniciativu Igora Bayera, která dává další šanci, jak aktivně strávit volný čas. „Chci, aby lidé měli kde sportovat, není mi jedno, co dělá nejen mládež. Ke streetballu sice stačí jen kecky a míč. Jenže zapotřebí jsou i koše a těch je z mého pohledu v ulicích stále málo. Proto jsem se rozhodl stavět koše po celé republice,“ řekl Igor Bayer prostředky na realizaci svého projektu musí sehnat od partnerů.
Dva děčínské koše patří do projektu Streetball mania do ulic, v jehož rámci bylo od roku 2010 umístěno po koutech naší vlasti už 23 košů. Ty v Děčíně mají číslo 24 a 25 a Česká stretballová federace tak slaví krásné kulaté číslo. ČSF se navíc zavázala, že se o ně bude 20 let starat.


Po slavnostním předání si žáci školy hned koše vyzkoušeli a obroučkami propadly první míče, kterých po zimě jistě přibude. „Na koších je slogan Užijte si hru, tak věřím, že si ji hráči užijí,“ dodal prezident ČSF na závěr.

 

Luděk ČernýPřečtěno: 1730 krát
Markéta Lakomá

tisková mluvčí Magistrátu města Děčín

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online