Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Třídění skla

Napsal(a) 

Sklo bylo historicky první komoditou, která se u nás začala sbírat. Veškeré sklo můžete odložit na stanovištích tříděného odpadu do zelené či bílé nádoby.

Do bílé nádoby se dává pouze čiré sklo a do zelené nádoby sklo barevné. Na stanovištích, kde chybí bílá nádoba na čiré sklo, se dává barevné i čiré sklo do zelené nádoby.

Do zelených kontejnerů lze odkládat: skleněné lahve od nápojů bez kovových či plastových uzávěrů, čisté zavařovací sklenice, velké skleněné střepy a tabulové sklo.

Do zelených kontejnerů v žádném případě neodkládejte: zrcadla, drátěné sklo, keramiku, porcelán, žárovky, zářivky, výbojky, kameninu, televizní obrazovky a automobilová skla.

V současné době je ve městě Děčín rozmístěno 35 bílých nádob na čiré sklo a 236 zelených nádob na sklo barevné.

Hmotnost obsahu 1100 litrového kontejneru se pohybuje okolo 130 kg. Svozové firmy sklo dále netřídí, pouze z něj vybírají největší nečistoty a skladují ho ve velkokapacitních kontejnerech. Sebrané sklo se následně převáží na speciální třídící linky, které upravují sklo podle potřeb skláren. Na lince se sklo nejprve ručně zbaví velkých příměsí. Poté se nadrtí a dopravuje po pásu k laserovým čidlům, kde se každý střep prosvítí a pokud střep nelze prosvítit nejedná se o sklo a proudem vzduchu se tato nečistota odfoukne pryč z pásu. Pro sklárny je pak připravena skleněná drť požadovaných parametrů. Z vytříděného skla se opět vyrábějí skleněné výrobky. Recyklací skla se dá ušetřit přes devadesát procent energie oproti výrobě z přírodních zdrojů, jejichž těžba narušuje krajinu. Recyklace skla je teoreticky neomezená, ale pro speciální výroby se používá větší podíl primárních surovin.

V Děčíně se sklo třídí do zelených nádob se spodním výsypem o objemu 1 100 litrů nebo 2 100 litrů. Odpad je svážen Technickými službami a.s. a transportován k dalšímu zpracování.Přečtěno: 148556 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz