Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

Jak třídit

Napsal(a) 

PAPÍR

kontejner na papír

Do modrého kontejneru patří: noviny, časopisy, knihy, brožury, rozložené papírové kartony a vlnitá lepenka, čisté papírové obaly a sáčky, reklamní letáky, kancelářský papír.
V žádném případě do něj neodkládejte: použité papírové ubrousky a kapesníčky nebo papírové pleny, uhlový, voskový, mastný nebo dehtovaný papír, tetrapacky, obaly od vajíček.SKLO


Sklo barevné
kontejner na sklo

Do zeleného kontejneru patří: skleněné láhve od nápojů bez kovových či plastových uzávěrů, prázdné zavařovací sklenice bez uzávěrů, velké skleněné střepy, tabulové sklo.
V žádném případě do něj neodkládejte: zrcadla, drátěné sklo, keramiku, porcelán, žárovky, zářivky, výbojky, kameninu, televizní obrazovky a automobilová skla.

Sklo bílé


Do bílého kontejneru patří: pouze čiré skleněné láhve od nápojů bez kovových či plastových uzávěrů, prázdné zavařovací sklenice bez uzávěrů, velké skleněné střepy, tabulové sklo.
V žádném případě do něj neodkládejte: jakékoli jiné než čiré (bílé) sklo, zrcadla, drátěné sklo, keramiku, porcelán, žárovky, zářivky, výbojky, kameninu, televizní obrazovky a automobilová skla.
Tam, kde nádoby na bílé sklo nejsou umístěny, odkládejte sklo do zelených kontejnerů.PLAST


kontejner na plast

Do žlutého kontejneru patří: čisté plastové obaly od potravin, plastové tašky a igel. sáčky, sešlápnuté PET láhve, čisté kelímky od jogurtů a jiných potravin, plastové nádoby od šampónů, mýdel a mycích prostředků. Žádáme Vás abyste do kontejnerů odkládali plasty čisté, zbavené zbytků potravin z důvodů hygieny při dalším zpracování.
V žádném případě do něj neodkládejte: gumu, pneumatiky, molitan, kabely, podlahové krytiny, novodurové trubky, textil z umělých vláken, obaly od olejů. Plasty se na dotřiďovací lince třídí podle materiálů a lisují do balíků, ve kterých jsou expedovány ke zpracovatelům.
PET láhve před odložením do kontejneru sešlápněte a mírně dotánhěte víčko – výrazně tím ušetříte místo v kontejneru, asi 3x.BIOODPAD

Do hnědé nádoby na bioodpad patří: listí, tráva, zbytky rostlin (kořeny a listy zeleniny, květiny, apod.), kousky větví keřů i stromů (posekané, nastříhané, prořezané nebo zpracované štěpkovačem), dřevěné piliny, spadané ovoce (prokládané trávou a řezem keřů), zbytky ovoce a zeleniny (okrajky z brambor, mrkve, kousky jablek, nať, apod.), čajové sáčky, kávová sedlina, skořápky z vajec, popel ze dřeva a dřevěného uhlí.
V žádném případě do nádoby na bioodpad neodkládejte: odpady neslučitelné se sbíranými bioodpady jako např. tekuté zbytky jídel, oleje, kosti, maso, uhynulá zvířata, biologicky nerozložitelné odpady a jiné odpady.TEXTILDo nádoby na textil patří: textilie zabalené do igelitových tašek či pytlů - a zavázané (třeba i přelepené izolepou).
V žádném případě do nádoby na textil neodkládejte: textilie nezabalené v předepsaném obalu a jakékoli jiné suroviny.NÁPOJOVÉ KARTONY – TETRAPACKY

nápojové tetrapacky

Třídí se do speciálních oranžových pytlů (k vyzvednutí na distribučních místech – úřadovny Magistrátu města Děčín (Děčín I a IV). Naplněné pytle se odkládají vždy první neděli v měsíci k nádobám na tříděný odpad.

Nápojové kartony vymyjte malým množstvím vody, rozložte rohy a stlačte!


Přečtěno: 89161 krát
Martin Strnad

webmaster oficiálních portálů Magistrátu města Děčín, správce agend, sociální sítě, GIS - mapové projekty

oddělení informačních technologií

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz

cialis ohne rezept viagra online kaufen gunstige kamagra 50 mg online