Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

OTEVŘENÉ SLUŽBY

KLIKACÍ ROZPOČET MĚSTA DĚČÍN

OTEVŘENÁ DATA

REGISTR SMLUV

MAPOVÝ PORTÁL

MOBILNÍ APLIKACE

PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN

PROJEKJTY MĚSTA

DĚČÍN PRO TURISTY

NAŠE OSTATNÍ PORTÁLY

portal proturisty

portal prorodiny

mestska policie

STŘEDISKO MĚSTSKÝCH SLUŽEB

portal komunitniho planovani

mestsky utulek

mapovy portal gis

SLEDUJTE NÁS NA FCB

POČASÍ V DĚČÍNĚ

Jak třídit

Napsal(a) 

PAPÍR

kontejner na papír

Do modrého kontejneru patří: noviny, časopisy, knihy, brožury, rozložené papírové kartony a vlnitá lepenka, čisté papírové obaly a sáčky, reklamní letáky, kancelářský papír.
V žádném případě do něj neodkládejte: použité papírové ubrousky a kapesníčky nebo papírové pleny, uhlový, voskový, mastný nebo dehtovaný papír, tetrapacky, obaly od vajíček.SKLO


Sklo barevné
kontejner na sklo

Do zeleného kontejneru patří: skleněné láhve od nápojů bez kovových či plastových uzávěrů, prázdné zavařovací sklenice bez uzávěrů, velké skleněné střepy, tabulové sklo.
V žádném případě do něj neodkládejte: zrcadla, drátěné sklo, keramiku, porcelán, žárovky, zářivky, výbojky, kameninu, televizní obrazovky a automobilová skla.

Sklo bílé


Do bílého kontejneru patří: pouze čiré skleněné láhve od nápojů bez kovových či plastových uzávěrů, prázdné zavařovací sklenice bez uzávěrů, velké skleněné střepy, tabulové sklo.
V žádném případě do něj neodkládejte: jakékoli jiné než čiré (bílé) sklo, zrcadla, drátěné sklo, keramiku, porcelán, žárovky, zářivky, výbojky, kameninu, televizní obrazovky a automobilová skla.
Tam, kde nádoby na bílé sklo nejsou umístěny, odkládejte sklo do zelených kontejnerů.PLAST


kontejner na plast

Do žlutého kontejneru patří: čisté plastové obaly od potravin, plastové tašky a igel. sáčky, sešlápnuté PET láhve, čisté kelímky od jogurtů a jiných potravin, plastové nádoby od šampónů, mýdel a mycích prostředků. Žádáme Vás abyste do kontejnerů odkládali plasty čisté, zbavené zbytků potravin z důvodů hygieny při dalším zpracování.
V žádném případě do něj neodkládejte: gumu, pneumatiky, molitan, kabely, podlahové krytiny, novodurové trubky, textil z umělých vláken, obaly od olejů. Plasty se na dotřiďovací lince třídí podle materiálů a lisují do balíků, ve kterých jsou expedovány ke zpracovatelům.
PET láhve před odložením do kontejneru sešlápněte a mírně dotánhěte víčko – výrazně tím ušetříte místo v kontejneru, asi 3x.BIOODPAD

Do hnědé nádoby na bioodpad patří: listí, tráva, zbytky rostlin (kořeny a listy zeleniny, květiny, apod.), kousky větví keřů i stromů (posekané, nastříhané, prořezané nebo zpracované štěpkovačem), dřevěné piliny, spadané ovoce (prokládané trávou a řezem keřů), zbytky ovoce a zeleniny (okrajky z brambor, mrkve, kousky jablek, nať, apod.), čajové sáčky, kávová sedlina, skořápky z vajec, popel ze dřeva a dřevěného uhlí.
V žádném případě do nádoby na bioodpad neodkládejte: odpady neslučitelné se sbíranými bioodpady jako např. tekuté zbytky jídel, oleje, kosti, maso, uhynulá zvířata, biologicky nerozložitelné odpady a jiné odpady.TEXTILDo nádoby na textil patří: textilie zabalené do igelitových tašek či pytlů - a zavázané (třeba i přelepené izolepou).
V žádném případě do nádoby na textil neodkládejte: textilie nezabalené v předepsaném obalu a jakékoli jiné suroviny.NÁPOJOVÉ KARTONY – TETRAPACKY

nápojové tetrapacky

Třídí se do speciálních oranžových pytlů (k vyzvednutí na distribučních místech – úřadovny Magistrátu města Děčín (Děčín I a IV). Naplněné pytle se odkládají vždy první neděli v měsíci k nádobám na tříděný odpad.

Nápojové kartony vymyjte malým množstvím vody, rozložte rohy a stlačte!


Přečtěno: 60332 krát
Martin Strnad

webmaster oficiálních portálů Magistrátu města Děčín, správce agend, sociální sítě, GIS - mapové projekty

oddělení informačních technologií

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz